Anmälda lag till Vindelälvsdraget år 2024 / Registrered teams to Vindelälvsdraget 2024
Totalt antal anmälda lag / Total number of registrered teams: 25
Lagnr Lagnamn Ort Lagledare E-mail Endag Anm. inkom
1Happy Snow PawsLossatal (Tyskland)Marcel Gürnthinfo@guernth.com 2023-05-02
2UDHKUmeåUrban LundströmUrban_lundstrom@hotmail.comJa2023-09-29
3Team BlizzardTysklandBetty MalyBetty.maly13@googlemail.com 2024-02-04
6HundspurtAmmarnäsElin Grundströmbrevag141@gmail.com 2023-06-13
7Lucky LosersHallenHenrik Langeornitophil@gmail.com 2023-06-13
9Lycksele DHKÖrträskMagnus Sjöbergmagnus_sjobergson@hotmail.se 2023-12-12
12Hudiksvalls BHKHudiksvallOlof Anderssonsoaandersson@gmail.com 2023-11-22
13HamarEspaSvein Erik Teslosveinerikteslo@gmail.com 2023-09-28
14KorsdragetUmeåAnders Nordwallnordwall.anders@gmail.com 2024-01-30
17Piteå BK DraghundPiteåElin Backlunddrag@piteabk.net 2023-07-12
18Lag 18UmeåFredrik EllingssonFredrik.ellingsson@hotmail.com 2024-01-12
21Sollefteå DHKSollefteåLars johanssonlarsj528@gmail.com 2023-12-18
27L-SVUMartinkylä, FinlandKari Tolkkilakari.tolkkila@gmail.com 2023-09-26
28Bodens DraghundRåneåThomas Broströmatbenimits@hotmail.com 2023-05-01
29SorselehunnaSorseleMay-Britt Norlundmb.norlund@gmail.com 2023-05-01
32Södra Dalarnas DHKHallstavikAnette Rönnberganette.ronnberg@draghundsport.se 2023-05-01
33Skellefteå BHKSkellefteåFredrik Lindforsfredde.lindfors@gmail.com 2023-05-01
35Team TopDogKirunaCari Rörströmcari@topdog.se 2024-01-18
37SendragetStorumanUlla-Rut Perssonullarut@gmail.com 2024-02-02
38Team TavelsjöTavelsjöEmma Bornebergemma.bornerberg@icloud.com 2024-01-08
40Trønder-lagTrondheimKjell Sørum4dogrig@gmail.com 2023-05-02
41Team VOM InternationalAndebuRoger Morten Leegaard Rogerleegaard@gmail.com 2023-05-02
42Team SollefteåSollefteåCamilla Eklund Engvallorforande@lag42.se 2023-05-01
46Kiruna DraghundKirunaArto Huhtinenr2.huh@hotmail.com 2023-05-01
50Team RåneälvdalGunnarsbynIngela Lindbäckingelalindback1@gmail.com 2023-05-01

Arrangör: Umeå BHK i samarbete med VIKOM, (Vindelälvskommunerna Sorsele, Lycksele, Vindeln och Vännäs)
Vill du veta mer kontakta Vindelälvsdraget